دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7575
تعداد نوشته ها : 22
تعداد نظرات : 19
Rss
طراح قالب

تله پاتی چیست؟

تله پاتی مانند بسیاری از اصطلاحات علمی دیگر از ریشۀ لاتین ساخته شده و به معنای درک یک وضعیت یا حالت از راه دور میباشد.این اصطلاح از واژه ی  teleبه معنای دور گرفته شده و پاتی یا پاته از واژۀ  patheiaبه معنای آنچه که حس میکنیم به وجود آمده است بنابرین مفهوم لغوی تله پاتی آنچه که از دور حس میکنیم می باشد.

 

تنها درشرایط وجود سمپاتی(علاقه/جذبه/پیوند) و دلبستگی شدید است که بین ذهن یا روح دو نفر ارتباط تله پاتیکی برقرار میگردد در سایر موارد این ارتباط برقرار نمی شود و اگرهم برقرار گردد سست، ناقص و غیر قابل اعتماد میباشد.یک زوج برای اینکه بین خودشان رابطۀ تله پاتیکی برقرار سازند باید بسیار صمیمی و یکرنگ باشند. مسلما تله پاتی سریعترین وسیلۀ برقراری ارتباط با دیگران است.


 

انواع و اقسام تله پاتی :

1.   تله پاتی بزرگ یا تله پاتی غیر عمد و یا خود به خود

2.   تله پاتی کوچک یا تله پاتی عمدی یا ایجاد شده

3.   انواع متفرقه

 

 

1) تله پاتی بزرگ:

تله پاتی بزرگ یک وسیلۀ ارتباطی کامل و بدیعی است ولی متاسفانه انسان نمی تواندبه وسیلۀ اراده آنرا ایجاد ویا به نحو دلخواه آنرا هدایت کند بلکه بصورت غیر مترقبه و خودجوش تظاهر پیدا می کند.

در این شکل از تله پاتی روح یا ذهن فرد عامل و گیرنده با یکدیگر تماس و ارتباطی نزدیک پیدا میکند در این شرایط در بعضی مواقع تصاویر مشاهده شده آنقدر دقیق و واضح است که یک احساس تشویش نگرانی و یا اضطراب بوجود می آید این پدیده غالبا در شرایطی ظاهر میگردد که مضامینی مانند  مرگ یا تصادف شدید در کار باشند زیرا احساسهای منفی بیشتر از انواع مثبت بر ذهن و روح آدمی اثر می گذارد.برای مثال کرارا" اتفاق افتاده که انسانی در یک گوشه خانه مشغول انجام کار روزمره است که ناگهان دچار اضطراب شدیدی می شود و این نیت و احساس در او پدید می آید که همسر و یا فرزند او در جریان تصادف یک اتومبیل به شدت زخمی شده است  گاهی اوقات این تصویر آنقدر دقیق است که گویی او همانند یک ناظر در صحنه حضور داشته.

 

2)      تله پاتی کوچک:

همانطور که پیش از این گفته شد تله پاتی بزرگ بسیار پر قدرت است  ولی این عیب و نقص را دارد که بصورت اتفاقی بروز می کند و نمی توان با اراده در زمان معین و با اهداف از پیش تعیین شده از آن استفاده کرد. تله پاتی کوچک همان شکلی از تله پاتی است که خوانندگان این وبلاگ بدنبال آشنایی و یاد گیری آن هستند این پدیده بر اساس الهام و اشراق صورت نمی گیرد بلکه بر اساس اراده و برنامه ریزی  می توان در شرایط و زمان دلخواه آنرا بوجود آورد .

                                                                                                                                                         

                                                                                                                         

3)      انواع متفرقه :

 که لازم به تو ضیح نیست برای اطلاع  بیشتر به کتاب "تله پاتی عملی" اثر "والری سانفو" ترجمۀ محمد جمالیان مراجعه کنید...

 

(سعید)

 

 

 

 

 

 

 


دسته ها :
پنج شنبه اول 4 1385
X